Актуальні новини  
05.09.2018 №3 

Став відомий текст змін до Конституції

Вчора (04.09.2018 р.) на офіційному сайті Верховної Ради України був оприлюднений текст змін до Конституції України, запропонований Президентом П. Порошенко.

У пояснювальній записці зазначено, що запропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Також пропонується зафіксувати в Конституції і європейську ідентичність українського народу.

Тепер розберемо більш детально самі зміни, що пропонуються:

- у статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить "визначення засад внутрішньої й зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

- статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

- стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно з яким Кабінет міністрів "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

У відповідності до діючого законодавства, для внесення змін до Конституції необхідно щонайменше 300 голосів у парламенті.

_________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 травня 2018 року (Відзначення 22-ї річниці Конституції України у 2018 році)