Від кицьки до корови, від єнота до коня... Всі до держреєстру!
На території України пропонують зобов’язати проводити реєстрацію тварин у спеціальному реєстрі. Така пропозиція стосується не тільки фермерських, а й власників домашніх тварин.
Такі правила передбачені зареєстрованим законопроектом N 9022. Про даний проект ми вже росповідали в своїх новинах за 31 серпня 2018 року (Зареєстрований Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин).
У документі зазначено, що при реєстрації необхідно буде вказати: породу, домогосподарство (в якому перебуває тварина), інформацію про забій, утилізацію, загибель, переміщення корів, коней, свиней і т.д.
У випадку, коли мова йде про котів, собак тощо, інформацію про переміщення потрібно подавати тільки в разі, якщо чотирилапий перетнув кордон або ж у нього змінився господар. Такі норми - звичайна європейська практика.
Проект був розроблений для приведення українського законодавства у відповідність до європейського.
Якщо брати загалом, то зараз багато українців розводять тварин фактично без контролю. Якщо ж вести реєстр, можна буде в майбутньому перевіряти всі щеплення і т.д., а звичайні українці отримають можливість перевозити своїх тварин за кордон.
Якщо тримати в домі, наприклад, собаку, її потрібно зареєструвати лише один раз. А якщо господар вирішив віддати її сусідові, доведеться повторно внести відомості до Єдиного реєстру. Також поінформувати доведеться про смерть тварини.
___________
Що ж стосується витрат на реалізацію проекта, то за підрахунками депутатів (з приплодом 2018 року) знадобиться для реєстрації домашньої худоби близько 2 млрд грн. Цю суму нардепи пропонують компенсувати з державного бюджету.
Також, пропонується внести штрафи за НЕвиконання вказаних норм після набрання чинності закону в разі його прийняття. Нововведення стосуватимуться внесення змін до статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації і реєстрації тварин, зокрема, встановити накладення штрафу на громадян від двадцяти п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 425 - 510 грн -, а на фізичних осіб - підприємців - 1020 - 1530 грн. При повторних порушеннях і штрафи будуть більше.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
27 березня 2018 року (Порядок отримання державної підтримки на розвиток тваринництва)
03 березня 2018 року (Правила утримання та вигулу домашніх тварин)
21 лютого 2018 року (Як завезти/вивезти на територію України домашню тварину)
06 вересня 2016 року (щодо можливого покарання за жорстоке поводження з тваринами)