Важливi питання  
03.09.2018 №4 

Від кицьки до корови, від єнота до коня... Всі до держреєстру!

На території України пропонують зобов’язати проводити реєстрацію тварин у спеціальному реєстрі. Така пропозиція стосується не тільки фермерських, а й власників домашніх тварин.

Такі правила передбачені зареєстрованим законопроектом N 9022. Про даний проект ми вже росповідали в своїх новинах за 31 серпня 2018 року (Зареєстрований Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин).

У документі зазначено, що при реєстрації необхідно буде вказати: породу, домогосподарство (в якому перебуває тварина), інформацію про забій, утилізацію, загибель, переміщення корів, коней, свиней і т.д.

У випадку, коли мова йде про котів, собак тощо, інформацію про переміщення потрібно подавати тільки в разі, якщо чотирилапий перетнув кордон або ж у нього змінився господар. Такі норми - звичайна європейська практика.

Проект був розроблений для приведення українського законодавства у відповідність до європейського.

Якщо брати загалом, то зараз багато українців розводять тварин фактично без контролю. Якщо ж вести реєстр, можна буде в майбутньому перевіряти всі щеплення і т.д., а звичайні українці отримають можливість перевозити своїх тварин за кордон.

Якщо тримати в домі, наприклад, собаку, її потрібно зареєструвати лише один раз. А якщо господар вирішив віддати її сусідові, доведеться повторно внести відомості до Єдиного реєстру. Також поінформувати доведеться про смерть тварини.

___________

Що ж стосується витрат на реалізацію проекта, то за підрахунками депутатів (з приплодом 2018 року) знадобиться для реєстрації домашньої худоби близько 2 млрд грн. Цю суму нардепи пропонують компенсувати з державного бюджету.

Також, пропонується внести штрафи за НЕвиконання вказаних норм після набрання чинності закону в разі його прийняття. Нововведення стосуватимуться внесення змін до статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації і реєстрації тварин, зокрема, встановити накладення штрафу на громадян від двадцяти п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 425 - 510 грн -, а на фізичних осіб - підприємців - 1020 - 1530 грн. При повторних порушеннях і штрафи будуть більше.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 серпня 2018 року (Зареєстрований Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин)

30 серпня 2018 року (Коли особа притягається до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами?)

18 квітня 2018 року (Харчові продукти тваринного походження на митниці перевірятимуть за старими списками)

27 березня 2018 року (Порядок отримання державної підтримки на розвиток тваринництва)

03 березня 2018 року (Правила утримання та вигулу домашніх тварин)

21 лютого 2018 року (Як завезти/вивезти на територію України домашню тварину)

06 вересня 2016 року (щодо можливого покарання за жорстоке поводження з тваринами)