Важливi питання  
22.08.2018 

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків.

Як відомо, закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів.

Міністерство охорони здоров'я продовжує серію матеріалів, в яких розповідає, які ліки, вакцини, медичні засоби можна отримати безоплатно.

Тепер обговоримо перелік ліків від найбільш розповсюджених хвороб у лікарнях.

У 2018 році всі лікарні першою чергою мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку. До Національного переліку увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин (понад тисячу ліків від різних виробників) від розповсюджених хвороб, що завдають найбільшої шкоди здоров’ю людей.

В основі Нацпереліку - актуальна версія Базового переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів - дорадчий орган при МОЗ адаптував перелік ВООЗ до потреб українських пацієнтів, виокремивши ліки та захворювання відповідно до епідеміологічних показників та тягаря хвороби (впливу захворювання на людську працездатність та якість життя). Так, серед інших у Нацпереліку є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок, тощо.

Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування.

Виникає питання "як перевірити наявність ліків від найбільш поширених хвороб у медзакладі?". Це можна зробити у декілька варіантів:

- На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я. Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

- На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь. Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медзаклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

- У мобільному додатку Ліки Контроль. Отримавши лист призначення, зайдіть у додаток і введіть у поле "пошук аналогів" назву препарату або його діючу речовину, яка написана на кожній упаковці трохи дрібнішим шрифтом під торговою назвою ліків. Якщо препарат є у Національному переліку основних лікарських засобів, на екрані внизу буде відповідна позначка.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

22 серпня 2018 року (Перетворення медзакладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства)

26 липня 2018 року (Як та де можуть отримати медичну допомогу переселенці)

20 червня 2018 року (Нові норми застосування примусових заходів медичного характеру)

02 травня 2018 року (Деякі питання проведення міжнародного моніторингового дослідження якості вищої медичної освіти у 2018 році)

26 квітня 2018 року (Порядок надання первинної медичної допомоги)

03 квітня 2018 року (Від міфу до реальності. З 02 квітня стартувала медична реформа!)

15 березня 2018 року (Лікар більше на дім не прийде? Талонів не буде! - Медична реформа триває. МОЗ скасувало застарілі форми первинної облікової документації.)

03 березня 2018 року (Порядок проведення медичних оглядів працівників)

11 січня 2018 року (Урядом затверджена Методика розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування)

04 січня 2018 року (Скоро набере чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення")

04 травня 2017 року (Допомога на лікування та медичне обслуговування)

16 листопада 2017 року (Що змінилося для медиків після затвердження нового класифікатора професій?!)

03 жовтня 2017 року (Організація медичного огладу для працівників із шкідливими умовами праці)

04 травня 2017 року (Допомога на лiкування та медичне обслуговування)