Деякі зміни у маркуванні продукції
На своєму офіційному сайті Мінекономрозвитку України оприлюднило проект наказу "Про внесення зміни до пункту 16 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин".
Якщо звернутися до пункту 16 (до якого вносяться зміни) Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин, затверджених власним наказом від 04.08.2015 р. N 914 (далі - Правила), то у разі коли числове значення величини виражене десятковим числом, як розділовий знак використовується кома. У документації англійською мовою використовується крапка.
В Україні загальноприйнятим є використання коми як розділового знака. Тому п. 16 Правил було викладено саме в такій редакції.
Одночасно із цим до Мінекономрозвитку України надходять звернення від суб'єктів господарювання щодо використання як коми, так і крапки при зазначенні величин, виражених десятковим числом, на маркування продукції українською мовою, оскільки упаковка для міжнародних брендів виробляється на виробничих потужностях у Європейському Союзі на основі єдиного оригінал-макету упаковки для всіх країн ЄС з використанням крапки у десяткових числах.
Беручи до уваги особливості виробничого процесу, зміна крапки на кому у десяткових числах лише в українському тексті значно ускладнить цей процес, а також призведе до додаткових фінансових витрат, пов’язаних зі зміною дизайну упаковки. Водночас це не вплине на коректність інформації, яку виробники зазначають на упаковці для українських споживачів.
На підставі зазначеного вище, Мінекономрозвитку України розробило проект наказу (про який йде мова), який дозволить використання коми або крапки як розділового знаку у разі, коли числове значення величини виражене десятковим числом на маркуванні продукції.
________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
03 серпня 2018 року (Маркування органічної продукції)
11 квітня 2018 року (Харчуватися буде безпечніше - діятиме державний контроль)
18 січня 2018 року (24-годинне обмеження для безмитного ввезення товарів планується скасувати)