Актуальні новини  
10.08.2018 №2 

Збереження номеру після переходу до іншого оператора?! Від міфів до реалій.

Якщо поглибитись дещо в історичні факти, то послуга перенесення мобільних телефонних номерів (англ. mobile number portability, MNP) була запущена у 1999 році у Великобританії, Нідерландах та Гонконгу. У розвинених країнах Європи вона працює з початку 2000-х років.

Відповідна потреба в послузі MNP стала очевидною після масового поширення мобільного зв'язку для примусу мобільних операторів підвищувати якість послуг і знижувати їх вартість. Таким чином, абоненти отримали можливість зберігати свій телефонний номер навіть після переходу до іншого оператора.

Тому з кінця 1990-х років уряди багатьох країн почали вимагати від операторів забезпечувати перенесення телефонних номерів за бажанням абонентів.

Загалом, така процедура перенесення може бути безкоштовною або платною і тривати від кількох хвилин до кількох днів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, прийняла рішення від 07.08.2018 р. N 413. Останнім схвалено проект рішення НКРЗІ "Про визначення строків початку впровадження послуг із перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах рухомого (мобільного) зв’язку, включаючи створення локальних баз даних операторів телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, та їх підключення до централізованої бази даних".

Що ж стосується конкретних дат, то створення локальних баз даних операторів з номерами телефонів клієнтів і їх підключення до централізованої системи має відбутися до 1 лютого 2019 року.

Відповідний початок впровадження послуги з перенесення абонентських номерів - 1 травня 2019 року.