Актуальні новини  
10.08.2018 №3 

Передрук інтернет-фото без дозволу автора є незаконним! Такого висновку дійшов Суд ЄС.

У заяві Суду ЄС повідомляється, що публікація на веб-сайті фотографії, яка була вільно доступна на іншому веб-сайті за згодою автора, вимагає нового дозволу цього автора. Таке рішення у вівторок виніс Європейський суд.

Тобто, інтернет-користувачі повинні отримати дозвіл фотографа, перш ніж публікувати знімки його авторства, навіть якщо фото вже були у вільному доступі в інтернеті.

Суд ухвалив таке рішення у зв'язку зі справою в Німеччині, де учень середньої школи завантажив і використав фотографію, яка була вільно доступна на веб-сайті про подорожі, для шкільного проекту. Фотографія була пізніше розміщена на веб-сайті школи.

У своєму позові фотограф (автор знімку), наполягав, що використання його фотографії порушує авторські права, тому що він дав дозвіл на використання його фото тільки туристичному сайту. Фотограф вимагав відшкодування в розмірі 400 євро.

Як результат, Європейський суд ухвалив рішення на користь фотографа, заявивши, що відповідно до Директиви про авторське право ЄС школа повинна була отримати дозвіл автора знімка, перш ніж публікувати фотографію.

Також було зазначено, що з урахуванням винятків та обмежень, викладених в цій директиві, будь-яке використання твору третьою стороною без її попередньої згоди має розглядатися як порушення авторських прав щодо цього твору.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 березня 2018 року (Авторське право: схвалено законопроект про реформу системи колективного управління майновими правами)

13 березня 2018 року (Влада вирішила захистити українського товаровиробника. Щодо цього у ВРУ зареєстрований відповідний проект.)

28 лютого 2018 року (Подача заяви до Європейського суду з прав людини, її зміст, плата та процес розгляду.)