Актуальні новини  
09.08.2018 №3 

Порядок публікації законів планують змінити

Верховною Радою України прийнятий за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів". Даними змінами пропонується виключити з-під реформування видання, що здійснюють офіційне оприлюднення законів та інших нормативно-правих актів.

Загалом пропонується внести зміни до Регламенту ВРУ, законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" та "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації".

Як наслідок, пропонується визначити, що доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється, зокрема, шляхом їх офіційного оприлюднення відповідно до закону державними друкованими засобами масової інформації та офіційними друкованими виданнями, розміщення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідне опублікування законів та інших актів Верховної Ради України у газеті "Голос України" вважатиметься офіційним оприлюдненням (опублікуванням), а офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюватиметься в газеті "Урядовий кур’єр".

В результаті дія Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" НЕ поширюватиметься на державні друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади, що відповідно до закону здійснюють офіційне оприлюднення законів та інших нормативно-правих актів (газети "Голос України" та "Урядовий кур’єр").

Але, в ході розгляду такого законопроекту Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України (ГНЕУ) у своєму висновку висловило низку зауважень до законопроекту - зі змісту нової ст. 21-1 Закону "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" випливає, що доведення до відома населення законів України та інших нормативно-правових актів здійснюється не обов’язково шляхом їх офіційного оприлюднення державними друкованими ЗМІ та офіційними виданнями, а може бути здійснено також іншими способам: через висвітлення аудіовізуальними ЗМІ, шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У разі прийняття даної статті у запропонованій редакції може скластись враження, що для набрання чинності законом можна довести його до загального відома не лише шляхом офіційного опублікування, а й будь-яким іншим зі способів, перелічених у цій статті.

Тож ГНЕУ в узагальнюючому висновку зазначило, що законопроект потребує доопрацювання.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 липня 2018 року (Удосконалено вимоги щодо подання та оприлюднення фінансової звітності)

20 липня 2018 року (Оприлюднений "Глобальний індекс миру" за 2018 рік, в якому оцінюється безпека життя в 163 країнах)