Актуальні новини  
09.08.2018 №4 

До уваги киян! За вивезення сміття із серпня платитимуть окремо

Як стало відомо за інформацією прес-служби Київської міської державної адміністрації (з посиланням на заступника голови КМДА) - вже цього місяця (починаючи із серпня) кияни отримають розрахунки (платіжки), де послуга на вивезення побутових відходів відображається окремо, а не в складі послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Тепер, сам тариф буде залежати не від площі окремо взятої квартири, а від кількості проживаючих у ній людей, а також від типу будинку. Поява такої послуги з вивезення сміття обумовлена набрання сили норм Закону України "Про житлово-комунальні послуги", який був прийнятий ще у грудні 2017 року.

Станом на сьогодні, середня річна норма на людину, яка визначається законодавством, множиться на тариф підприємства-перевізника і ділиться на 12 місяців. Норма для будинків зі сміттєпроводами становить на рік 1,93 кубометра на людину, без сміттєпроводів - 2,15 кубометра, для гуртожитків - 1,39 кубометра.

У Києві є проблема, що не всі мешканці квартири зареєстровані. Тобто, офіційно зазначено, що проживає 1-2 особи, а фактично - набагато більше. А таке може призвести до перенакопичення сміття.

"Нова методика покликана зробити так, аби нарахування за кількістю людей була справедлива для кожного будинку і кожної будинкової громади. На сьогодні Мінрегіон формує проект нормативних документів, відповідно до якого процес нарахування сплати за послугу міститиме фактичну кількість осіб, що проживають. І ми розпочинаємо працювати у цьому напрямку вже зараз. Тому, якщо з певних причин ви не встигли чи не мали змоги привести кількість зареєстрованих осіб до фактичної, закликаємо це зробити до 1 вересня. Також для коректного нарахування на фактичну кількість осіб, що проживають у квартирі, ви можете звернутися із відповідною заявою до Центру комунального сервісу", - зазначив представник КМДА.

Також, стало відомо, що в Києві планують побудувати новий завод з переробки сміття. Термін будівництва - від 2 до 3 років.

___________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 липня 2018 року (Зміст довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб)

07 березня 2018 року (Уряд прийняв рішення щодо удосконалення порядку розрахунків із пільг та субсидій на оплату за енергоносіїв та житлово-комунальних послуг.)

22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))