Актуальні новини  
03.08.2018 №5 

Нововведення у порядку проведення інструктажів з пожежної безпеки

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 26.07.2018 р. N 592 вніс зміни до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого власною постановою від 26.06.2013 р. N 444.

Внесеними змінами передбачено, що особи, у разі прийняття на роботу, та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

А посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

В свою чергу, особи, що приймаються на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань нормативних актів з пожежної безпеки.

За наповненням розрізняють такі програми проведення інструктажів, як:

- вступний;

- первинний;

- повторний;

- позаплановий;

- цільовий.

Програми навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки та програми спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) затверджуються керівниками підприємств, установ та організацій.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 червня 2018 року (Пожежі у лісі ліпше запобігти ніж гасити!)

30 травня 2018 року (Як уникнути пожежі?! Що робити?! Куди бігти?!)

24 травня 2018 року (Протипожежний інструктаж та пожежно-технічний мінімум)

26 квітня 2018 року (Обов'язок роботодавця щодо проведення інструктажу новоспеченому працівнику)

17 квітня 2018 року (Планується у 36 разів збільшити штраф за самовільне спалювання рослинності або її залишків (листя, трави, гілок тощо))

11 квітня 2018 року (Бути чи ні? Вступний інструктаж з охорони праці з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.)

29 березня 2018 року (Правила пожежної безпеки в Україні)

07 березня 2018 року (Планується посилити відповідальність за порушення правил пожежної безпеки)

26 вересня 2017 року (Внесені суттєві зміни до Правил пожежної безпеки України)