Актуальні новини  
02.08.2018 №3 

Курс долара до гривні з 01.08.2018 р. розраховується по новому!

Як і зазначено у назві даної новини - починаючи із 01.08.2018 р. на території України розпочала свою дію нова Методика Національного банку з розрахунку офіційного курсу гривні до долара США.

Саме із вказаної абзацем вище дати Національний банк України (НБУ) буде оприлюднювати курс на своєму сайті до 16:00 години, тобто на дві години раніше, ніж зараз. А при розрахунку курсу НБУ буде відсікати нерепрезентативні угоди. А також доповнить публікацію довідковим та резервним курсом.

Такі зміни були закріплені постановою Національного банку України від 19.07.2018 р. N 80.

Таким чином, офіційний курс буде розраховуватися на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах "тод", "том" і "спот", які в цей день банки укладали на міжбанку з іншими банками і з НБУ, та інформація про яких надавалася НБУ торгово-інформаційними системами (ТІС) до 15:30.

Впровадження нової методики розрахунку передбачає під собою двоступеневу систему відсікання угод, параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів переважної більшості угод відповідного дня, а отже, такі угоди є не репрезентативними для їх обліку. Зокрема, спочатку з наявного ряду угод відсікаються всі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного за всіма угодами більш ніж на 2%. Потім відсікаються угоди, курс/обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу/обсягу більш ніж на 2 стандартних відхилення. Після цього курс гривні до долара розраховується як середньозважене за рештою операцій.

Нові принципи розрахунку офіційного курсу також передбачають наявність досі відсутнього резервного механізму, якщо кількість угод, які мають враховуватися, з якихось причин менша або дорівнює 10% від середньоденного значення за аналогічний показник за попередній повний місяць. Він передбачає опитування Нацбанком з 12:00 до 13:00 банків (через функціонали ТІС або по телефону) котирувань щодо купівлі/продажу $1 млн і подальший розрахунок офіційного курсу як звичайного середньоарифметичного значення всіх отриманих в результаті такого запиту курсових котирувань.

Механізм розрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.

До того ж, крім офіційного курсу гривні до долара США, НБУ також здійснюватиме щоденний розрахунок довідкового курсу. Він буде розраховуватися за тією ж методикою, що і офіційний курс, але на підставі даних про угоди, які укладені на міжбанку на 12:00. Такий курс буде оприлюднюватися на сайті Нацбанку до 12:30.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

27 червня 2018 року (Схвалений Закон "Про валюту і валютні операції")

27 червня 2018 року (Нагадаємо, як будуть виводити з обігу дрібні монети)

13 березня 2018 року (Гривні на монети. Незабаром, можливо, НБУ замінить паперові 1, 2, 5 та 10 гривень монетами.)

13 березня 2018 року (Продовжені санкції проти чотирьох російських банків)

06 березня 2018 року (Ідентифікація клієнта банку. Рекомендації від НБУ.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

31 жовтня 2017 року (Діють нові заборони встановлені НБУ для банків країни)

15 вересня 2017 року (Національний банк України нагадав, про обов'язки банків щодо здійснення безперешкодного обміну зношених банкнот гривні)

03 серпня 2017 року (Змінений порядок розрахунку та міжбанківського переказу коштів)