Актуальні новини  
02.08.2018 №4 

Продаж товарів через мережу Інтернет. Що потрібно знати!

Сьогодні розглянемо питання: Чи потрібно фізичній особі - підприємцю (ФОП), яка є платником єдиного податку другої групи та продає товари, які не належать до переліку технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, через мережу Інтернет, застосовувати РРО при здійсненні розрахунків з використанням платіжної картки?

У відповідності до статті 3 Закону про РРО встановлений обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зокрема:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку РК;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Одночасно із зазначеним, у випадку проведення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб’єктами господарювання виключно через банківські установи РРО НЕ застосовується.

За пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу РРО не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої групи (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Звертаємо увагу! Вказані норми НЕ поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Таким чином, при здійсненні розрахунків за товари, які не належать до переліку технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи, обсяг доходу якої протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, має право не застосовувати РРО, у тому числі при здійсненні безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карток через систему електронного банкінгу. При цьому у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО при здійсненні розрахунків для такої особи є обов’язковим.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 червня 2018 року (Порядок відкриття ФОП через мережу інтернет)

26 квітня 2018 року (Права споживачів при придбанні товарів в інтернет-магазині)

02 березня 2018 року (Правила визначення країни походження товару)

01 лютого 2018 року (Захист прав споживачів (обмін товару/повернення грошей))