Актуальні новини  
09.07.2018 №5 

Кожному малюку по бебі-боксу! Вже цієї осені!

Так званий "Пакет малюка", або бебі-бокси почнуть видавати у пологових будинках вже починаючи із 01.09.2018 р.

До набору (бебі-боксу) будуть входить пелюшки і серветки, підгузки і присипка, соски, ковдри, одяг тощо. В цілому буде предметів на 5000 гривень. Все це видаватиметься в пологових будинках батькам при народженні дитини

Про вищезазначене йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 р. N 512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"".

Самою Постановою N 512 затверджені:

- Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка";

- Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" за рахунок субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Також, документом було установлено, що вартість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов'язаних з комплектуванням пакунків і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становить не більш як 5 тис. гривень. А надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" за рахунок субвенції здійснюється відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

__________

Таким чином, на державному рівні запроваджується традиція по забезпеченню новонароджених спеціальним "бебі-боксом", в якому будуть зібрані речі, потрібні для перших тижнів життя немовляти і вже восени кожна мама, яка народжує дитину, отримає від держави пакунок для малюка як додаткову допомогу. Цей пакунок міститиме усе те, що необхідне дитині на перших порах.

Ще одним сюрпризом стала часткова оплата няні. А саме! Держава відшкодовуватиме частину коштів за оплату праці няні. На такий крок наважилися, щоб батьки могли одночасно працювати та виховувати дитину. Скористатися послугами зможуть мами й тати дітей віком до трьох років.

Як це діятиме на практиці?! Батьки підписують із нянею офіційний договір (буквально наймають її на роботу) й виплачують доглядальниці зарплату. Зі свого боку держава повертає 1 500 гривень, що дорівнює прожитковому мінімуму на дитину до шести років, за кожен місяць роботи няні. "Кешбек" (повернення частини коштів (грошей), витрачених на придбання, оплату товарів або послуг) батьки отримуватимуть наприкінці року.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 травня 2018 року (План дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року)

24 травня 2018 року (Приватні дитячі садки тепер можуть організовувати і ФОПи)

05 травня 2018 року (Чи може батько піти у відпустку для догляду за дитиною)

24 квітня 2018 року (Дитина має право на те, щоб бути вислуханою або права дитини під час розгляду справи у суді.)

23 лютого 2018 року (Догляд за дитиною до досягнення нею шестирічного віку)

15 лютого 2018 року (Поради для отримання матеріальної допомоги при усиновленні дитини)

15 лютого 2018 року (Проблема сиріцтва та деякі питання опікунства)

12 лютого 2018 року (Удосконалені житлові права дітей)

15 січня 2018 року (Планується звільнити багатодітні сім'ї від податку на нерухомість)

07 грудня 2017 року (Опублікований Закон щодо посилення гарантій безпеки дітей)

13 липня 2017 року (Літній період триває, тому сьогодні про організацію оздоровлення та відпочинку дітей.)

11 липня 2017 року (Відтепер більше дітей зможуть отримати оздоровлення за державний рахунок)

20 червня 2017 року (Деякі нюанси надання додаткових (соціальних) відпусток працівникам, які мають дітей)