Актуальні новини  
05.07.2018 №5 

Зміни до календаря щеплень набули чинності з 03.07.2018 р.

Починаючи із 3 липня цього року розпочали свою дію зміни до національного календаря щеплень, внесені наказом МОЗ від 18.05.2018 р. N 947. Далі, про нововведення більш детально.

Скасована ревакцинація БЦЖ у віці 7 років. А друга доза вакцини від гепатиту В переміщена на другий місяць життя дитини (першу дозу новонароджений отримує в пологовому будинку).

На думку медиків, питання щодо внесених змін можуть виникнути у батьків саме через вакцинацію від гепатиту В. Але пояснення з цього приводу досить прості: багато батьків прагнуть використовувати комбіновані вакцини, де разом із дозою від правця, кашлюку та дифтерії включений і гепатит В. А оскільки АКДП робиться не раніше другого місяця життя, то таке зміщення повністю виправдане. Тепер схема вакцинації від гепатиту В виглядає так: 0-2-6 місяців.

В свою чергу, діти, які отримали вакцину БЦЖ, але у яких не відбулося формування рубчика, не підлягають повторній вакцинації, якщо в їхній мапі щеплень записана інформація, яка підтверджує факт введення вакцини від туберкульозу.

Перенесений коклюш не є протипоказанням до введення АКДП. Те ж стосується перенесених кору, паротиту та краснухи. Якщо людині довелося екстрено вводити протиправцеву сироватку, це не впливає на її графік вакцинації.

Звернемо увагу! Вакцинацію за умови пропуску будь-якої дози НЕ потрібно починати заново. Необхідно скласти індивідуальний графік введення та дотримуватися його.

Що ж стосується введення БЦЖ у пологовому будинку, то в новому наказі ніяких змін НЕ було. Згідно з ним, щеплення від туберкульозу роблять усім новонародженим, у яких немає протипоказань. Вакцинація БЦЖ здійснюється на 3-5 день життя дитини, але не раніше, ніж через 2 доби після народження. Недоношені малюки прищеплюються, якщо їх маса тіла перевищує 2,5 кг. Як і раніше поєднувати щеплення від туберкульозу з іншими вакцинами не можна.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 січня 2018 року (Щеплення громадян в Україні)

08 листопада 2017 року (Міністерство охорони здоров'я вдосконалило вимоги до використання рентгенівських апаратів стоматологічними клініками)

09 жовтня 2017 року (Чи важається вакцинація додатковим благом?)