Актуальні новини  
16.05.2018 

Хто із сторін у трудових відносинах має право на визначення банківської установи для перерахування зарплати працівникові?

У відповідності до частини 5 статті 24 Закону України "Про оплату праці" за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Діючим законодавством заборонено будь-яким шляхом здійснювати обмеження працівнику щодо вільного розпорядження своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством. Останні моменти визначаються статтею 25 Закону України "Про оплату праці".

На підставі зазначеного, банківська установа для перерахування заробітної плати визначається безпосередньо працівником, а не роботодавцем.

Роботодавець може довести письмово, шляхом подання відповідної заяви або надсилання рекомендованим листом, до відома керівника підприємства (роботодавця) про банківську установу, яку він обрав та визначив для отримання заробітної плати.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 травня 2018 року (Перелік уповноважених банків на виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ)

25 квітня 2018 року (Видавати працівникам розрахунковий лист по зарплаті обов'язково!)

16 квітня 2018 року (Хто та як може отримувати заробітну плату в іноземній валюті?!)

05 березня 2018 року (Індексація заробітної плати. Нюанси та порядок проведення.)

06 лютого 2018 року (Навіть за заявою працівника, виплата заробітної плати 1 раз на місяць - є порушенням!)

29 січня 2018 року (Індексація заробітної плати 2018)

23 жовтня 2017 року (Наслідки та покарання за несвоєчасну виплату заробітної плати)

23 жовтня 2017 року (Деякі нюанси забезпечення рівня мінімальної заробітної плати працівникам)