Актуальні новини  
14.05.2018 №3 

Порядок вступу на державну службу зазнав змін

Урядом схвалене рішення, яке вдосконалює процедуру відбору посадовців категорії "А" та фахівців з питань реформ. Прийняті зміни та саме рішення набирають чинності за місяць після опублікування постанови (станом на сьогодення, документ проходить необхідну ругуляторну політику).

Внесені зміни дозволять зробити конкурс більш прозорим та коротким. Найважливіші з них: автоматизація перевірки професійних знань, зменшення кількості етапів, зменшення прохідного бала, мотиваційна анкета та удосконалення перевірки знання іноземних мов.

Такі зміни засновані на аналізі чинної конкурсної процедури і, як результат, був мінімізований людський фактор: з набранням чинності ухвалених сьогодні змін (через місяць) ця перевірка буде проходити в формі комп’ютерного тестування. Перелік тестових питань буде опубліковано завчасно на порталі вакансій career.gov.ua. Він матиме не менш ніж 100 питань на знання не більш ніж 5 нормативно-правових актів. Під час тестування комп’ютер обере для кожного кандидата 25 завдань з цього переліку.

Дотого ж зміни спрощують саму участь у конкурсі: від тестування до співбесіди успішний конкурсант має здійснити максимум 4 візити до органу, в якому проходить конкурс (це особливо важливо для кандидатів з регіонів).

За думкою політиків - це важливий крок для залучення на державну службу кращих з кращих. На порталі career.gov.ua з’являються нові вакансії і кожен може прийняти участь у конкурсі, але, переможе сильніший.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

17 квітня 2018 року (Дисциплінарне покарання та порядок застосування його до державного службовця)

17 квітня 2018 року (Дисциплінарна та матеріальна відповідальність у державній службі)

06 квітня 2018 року (Переведення державного службовця. За конкурсом чи ні?)

05 березня 2018 року ("Подвійний" декрет або що робити роботодавцю, якщо працівниця, що перебуває на декретній посаді, також збирається у декрет.)

21 лютого 2018 року (Деякі нюанси суміщення професій (посад))

24 січня 2018 року (Затверджений Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я.)

20 вересня 2017 року (Деякі нюанси обчислення (розрахунку) стажу посадових осіб місцевого самоврядування)