Актуальні новини  
10.05.2018 №3 

Система накопичування пенсій вже не за горами

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 р. N 2148-VIII чинний із 11.10.2017 р.

Кабінету Міністрів України, у шестимісячний строк із дня набрання чинності, доручено підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект стосовно запровадження професійної пенсійної системи. Результатом стала розробка Міністерством соціальної політики законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми.

Законопроектом пропонується запровадження з 01.01.2019 р. накопичувальної системи пенсійного страхування за накопичувальними професійними пенсійними програмами для окремих категорій осіб віком молодше 35 років з числа зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1, на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 р. N 461 (далі - Список N 1 та Список N 2) та за результатами атестації робочих місць на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування за відповідними професійними пенсійними програмами для вказаних категорій працівників стануть додаткові страхові внески, які сплачуватимуться роботодавцем. Страхові внески здійснюватимуться за рахунок підвищеної ставки ЄСВ:

- на 15% - за осіб, які зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком N 1;

- на 7% - за осіб, які зайняті на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком N 2 та за результатами атестації робочих місць на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Запровадження професійної пенсійної системи дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися правом для дострокового виходу на пенсію до досягнення загального пенсійного віку у разі наявності необхідної тривалості спеціального та загального страхового стажу роботи та отримання щомісячної професійної пенсійної виплати із накопичених сум коштів. Особам, які не стануть учасниками цієї системи та працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, така пенсія призначатиметься на умовах, які визначені законодавством.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

08 травня 2018 року (Пенсійна реформа: порядок призначення пенсій за віком у 2018 році)

10 квітня 2018 року (Які категорії осіб із числа учасників АТО (та члени їх сімей) мають право на достроковий вихід на пенсію?!)

05 березня 2018 року (Військова пенсія 2018)

16 січня 2018 року (Від початку року набрали чинності оновлені списки для пільгових пенсій)

11 жовтня 2017 року (Деякі роз'яснення для працюючих пенсіонерів по новій пенсійній реформі)

11 жовтня 2017 (Верховною Радою України прийнята пенсійна реформа, яка відсьогодні набула чинності.)

16 січня 2018 року (Від початку року набрали чинності оновлені списки для пільгових пенсій)

28 серпня 2017 року (Зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад, які дають право на пільгову пенсію за віком)