Актуальні новини  
08.05.2018 

З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що з 20 вересня 2019 року в закладах освіти контроль за безпечністю харчування здійснюватиметься за новими правилами.

Чи не одним із головних нововведень для операторів, які надають послуги харчування, стане запровадження системи НАССР. Дана вимога передбачена Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (Закон набув чинності 20 вересня 2015 року).

Одразу розберемо, що таке Система НАССР. Це інструмент управління, який можна застосувати до широкого кола простих та складних операцій, і не обмежується великими організаціями. Основною метою впровадження системи НАССР є забезпечення безпеки харчової продукції та кормів на всіх етапах харчового ланцюга "від лану - до столу".

Окрім впровадження системи НАССР, суб’єкт господарювання, який надає послуги харчування в закладах освіти, повинен бути внесений в Державний реєстр потужностей операторів ринку (або, у разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Також оператор ринку повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність.

Операторам ринку (надавачам послуг харчування) буде надана можливість переорієнтуватись на нові вимоги і додатково будуть визначені перехідні періоди:

- для потужностей, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), - через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону - з 20 вересня 2017 року;

- для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), - через чотири роки - з 20 вересня 2018 року;

- для малих потужностей встановлено перехідний період в п’ять років - з 20 вересня 2019 року. В переважній більшості суб’єкти господарювання, які надають послуги харчування в освітніх закладах відносяться саме до цієї категорії.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 травня 2018 року (Деякі питання проведення міжнародного моніторингового дослідження якості вищої медичної освіти у 2018 році)

11 квітня 2018 року (Харчуватися буде безпечніше - діятиме державний контроль)

26 березня 2018 року (Президент підписав закон про вищу та професійно-технічну освіту для учасників АТО та їхніх дітей)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

11 липня 2017 року (Умови за яких заклади освіти звільняються від сплати податку на нерухомість )