Актуальні новини  
08.05.2018 №2 

Бути хмарочосам чи ні? Не всім та не усюди.

Незабаром будуть оновлені державні будівельні норми. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує встановити максимальну поверховість житлової забудови у населених пунктах залежно від їх класифікації та чисельності населення. Відповідні зміни містяться у новому проекті ДБН Б.2.2-Х:2018 "Планування і забудова територій".

Після проходження проектом приказу необхідної регуляторної політики та набрання їм чинності, у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, у селах понад 1000 осіб - садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4 поверхів включно), у селищах міського типу - садибна забудова та багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах, в свою чергу, з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову та багатоквартирні будинки до 27 м (до 9 поверхів включно), у містах з населенням 50-100 тисяч - садибну забудову та багатоквартирні будинки до 48 м (до 16 поверхів включно).

Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови у містах з чисельністю населення понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування.

Дані параметри висоти визначаються без урахування шатрової покрівлі у разі її влаштування. У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.

Оновлений ДБН "Планування і забудова територій" вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень", ДБН Б.2.4-1- 94 "Планування і забудова сільських поселень", ДБН Б.2.4-3- 95 "Генеральні плани сільськогосподарських підприємств", ДБН Б.2.4-4- 97 "Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств", ДБН Б.1-2- 95 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України", СНиП ІІ-89- 80 "Генеральные планы промышленных предприятий".

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

27 квітня 2018 року (Корисна інформація для ОСББ! Як отримати часткову компенсацію на утеплення будинку?!)

13 квітня 2018 року (Скоро можуть дозволити розміщення дитсадків у житлових будинках )

09 лютого 2018 року (Перепланування квартири в багатоквартирному будинку)

30 січня 2018 року (Як не стати жертвою шахраїв при оренді житлового приміщення (квартири, будинку тощо)?!)

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)