Актуальні новини  
07.05.2018 

Готівка через кордон. Деякі нюанси та порядок перевезення.

Національний банк України своєю постановою від 12 грудня 2017 року N 127 вніс зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, яка затверджена постановою НБУ 27.05.2008 N 148.

За діючим законодавством українець має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

А вивезення за межі України громадянами (резидентами) готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

Пересилання готівки в Україну та за межі дозволяється в міжнародних поштових відправленнях і в міжнародних експрес-відправленнях з оголошеною цінністю фізичним особам у сумі, що не перевищує в еквіваленті 300 євро. Міжнародні поштові відправлення та міжнародні експрес-відправлення, у які вкладена готівка в сумі, що перевищує встановлені цією Інструкцією норми, отримувачам не видаються, а повертаються відправникам.

Переміщення через український кордон банківських металів дозволяється громадянам вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі.

Фізичні особи мають право на умовах письмового декларування та за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на вивезення (пересилання) за межі України цінних паперів. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з вивезення (пересилання) за межі України фізичною особою виражених в іноземній валюті цінних паперів, які були раніше ввезені цією особою в Україну, що підтверджується митною декларацією.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 травня 2018 року (Вдосконалений порядок видачі та використання індивідуальних валютних ліцензій)

16 квітня 2018 року (Хто та як може отримувати заробітну плату в іноземній валюті?!)

10 квітня 2018 року (Порядок обміну іноземної банкноти (валюти), яка зносилася чи/або пошкоджена.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)

10 січня 2018 року (Новації щодо ведення касових операції у національній валюті)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

08 серпня 2017 року (Внесені зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки)

10 квітня 2017 року (Нагадуємо, що з 05.04.2017р. готівкову іноземну валюту можна купувати на суму до 150 тис. Грн)