Актуальні новини  
07.05.2018 №2 

Вдосконалений порядок видачі та використання індивідуальних валютних ліцензій

Постановою Правління Національного банку України N 45 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 26 квітня 2018 року, як і зазначено у назві цієї новини, вдосконалений порядок видачі та використання індивідуальних валютних ліцензій. Постанова N 45 набула чинності з 28.04.2018 р.

Тепер детальніше про набуті зміни:

1. НБУ спростив порядок видачі електронних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій.

Тепер до переліку документів, необхідних для отримання таких ліцензій, додається можливість подання на підтвердження джерел походження коштів документів, що стосуються результатів його підприємницької діяльності або продажу рухомого та/або нерухомого майна (податкової декларації про майновий стан і доходи, декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця, договору про продаж рухомого та/або нерухомого майна). Нагадаємо, фізична особа може отримати е-ліцензію незалежно від того є вона підприємцем чи ні, якщо метою отримання ліцензії є операції, не пов’язані з її підприємницькою діяльністю.

Окрім того, унормовується можливість отримання електронної ліцензії за рахунок коштів, що є спільною сумісною власністю подружжя. Для цього один з подружжя може на підтвердження походження коштів враховувати доходи другого із подружжя, якщо ці доходи належать до їх спільної сумісної власності.

2. Банкам України дозволено здійснювати операції з розміщення за кордоном валютних цінностях без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках, а не лише на кореспондентських, як це було раніше.

3. НБУ встановив виключення із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами/позиками в іноземній валюті. Виключення стосується коштів, які залучаються резидентами-позичальниками від нерезидентів для кредитних проектів, що реалізуються за участі (у формі гарантування, страхування, поручительства) іноземної держави, за аналогією з виключенням, що вже застосовується для кредитних проектів за участі експортно-кредитних агентств.

Додатково, НБУ уточнив перелік документів, необхідних для отримання індивідуальної ліцензії на розміщення юридичними особами чи фізособами-підприємцями коштів на рахунках за межами України. Перелік доповнено документами, що містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, та про його структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників.

Впровадження прийнятих змін сприятиме удосконаленню порядку видачі індивідуальних валютних ліцензій, та розширенню доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 квітня 2018 року (Хто та як може отримувати заробітну плату в іноземній валюті?!)

10 квітня 2018 року (Порядок обміну іноземної банкноти (валюти), яка зносилася чи/або пошкоджена.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)

10 січня 2018 року (Новації щодо ведення касових операції у національній валюті)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

10 квітня 2017 року (Нагадуємо, що з 05.04.2017р. готівкову іноземну валюту можна купувати на суму до 150 тис. Грн)