Актуальні новини  
17.04.2018 

Індексація заробітної плати (деякі нюанси обчислення на поточний період)

Одразу нагадаємо, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів).

Так, згідно із пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (за текстом - Порядок) - значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів).

На підставі вказаних норм, якщо у працівника у січні 2018 року змінилась форма оплати праці, зокрема працівника переведено з посадового окладу на погодинну тарифну ставку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має відбуватись з місяця, наступного за місяцем, в якому відбувається підвищення тарифної ставки.

Одночасно із наведенним, Порядок не передбачає збереження сум індексації у разі, коли працівника переведено з однієї форми оплати праці на іншу. При цьому пунктом 5 Порядку визначено, що працівникам підприємств і організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку із зростанням рівня інфляції провадиться у порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" та положень Порядку.

Таким чином, саме підприємство може в колективному договорі передбачити положення щодо проведення індексації працівникам, яких переведено з однієї форми оплати праці на іншу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 березня 2018 року (Індексація заробітної плати. Нюанси та порядок проведення.)

29 січня 2018 року (Індексація заробітної плати 2018)

24 жовтня 2017 року (Індексація заробітної плати новоприйнятого працівника)

29 вересня 2017 року (Деякі моменти при нарахуванні заробітної плати за жовтень з урахуванням святкового дня)

19 липня 2017 року (Приведення у відповідність заробітку працівника при підвищенні окладів)

27 лютого 2017 року (Перелік виплат, які не враховуються під час обчислення заробітної плати)