Актуальні новини  
17.04.2018 №6 

Планується у 36 разів збільшити штраф за самовільне спалювання рослинності або її залишків (листя, трави, гілок тощо)

Треба пам'ятати, що спалювання рослинності завдає шкоди не тільки довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню житлового сектору.

Так сталося, що сезонне самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя стало щорічною проблемою екологів, рятувальників та простих громадян.

Станом на сьогодення законодавством передбачені штрафні санції за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Така норма передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків). За останньою випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50-ти до 70-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На своєму нещодавньому засіданні Міністерство екології та природних ресурсів України запропонувало збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності. Відповідний законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Міністерства юстиції.

Так, зазначеним законопроектом запропоновано за самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За ці ж дії, тільки в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 березня 2018 року (Правила пожежної безпеки в Україні)

07 березня 2018 року (Планується посилити відповідальність за порушення правил пожежної безпеки)

26 вересня 2017 року (Внесені суттєві зміни до Правил пожежної безпеки України)