Актуальні новини  
20.03.2018 №5 

Приватні виконавці + поліція = ефективне виконання рішень

Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство юстиції України своїм спільним наказом від 30.01.2018 N 64/261/5 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2018 р. за N 140/31592) затвердили Порядок взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Даний Порядок визначає механізм взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України з державними, приватними виконавцями при проведенні виконавчих дій щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.

Тепер приватні органи примусового виконання судових рішень мають змогу отримати інформацію з:

- автоматизованої системи виконавчого провадження;

- Єдиного державного реєстру МВС;

- єдиної інформаційної системи МВС;

- інформаційного порталу Нацполіціі.

Раніше, до набуття чинності зазначеного вище Порядку, правоохоронні органи обмінювалися документами з виконавцями за допомогою поштового зв’язку.

На сьогодення передбачено, що державні і приватні виконавці можуть залучати поліцейських для забезпечення громадської безпеки та порядку, запобігання, припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, вживання заходів, спрямованих на усунення загроз життю і здоров’ю, які виникли під час проведення виконавчих дій.

Таким чином, залучити поліцейських можна у наступних випадках:

- примусового проникнення виконавця в житло або інше володіння фізичної особи;

- виконання постанови державного, приватного виконавця про розшук ТЗ боржника;

- примусового виселення боржника;

- примусового вселення стягувача;

- усунення перешкод в користуванні приміщенням (житлом).

Саме залучення поліцейського відбувається на підставі мотивованої постанови, яка, в свою чергу, направляється керівникам відповідних підрозділів поліції за місцем проведення виконавчої дії. Виконавець направляє його не пізніше, ніж за три дні до проведення виконавчої дії.

У змісті такої постанови зазначеється інформація про час і місце проведення виконавчих дій, а також опис і мотивована підстава обставин, що зумовили необхідність залучення поліцейських. Керівник підрозділу поліції не пізніше наступного робочого дня після отримання постанови письмово повідомляє виконавця про прийняте рішення. Передбачено, що керівник може відмовити в залученні поліцейських в разі залучення особового складу до припинення групового порушення громадської безпеки і порядку або масових заходів, а також для подолання наслідків аварій або інших нестандартних ситуацій, у разі необхідності негайного залучення поліцейських, виконавець звертається до чергової частини органу поліції.

До того ж, встановлений порядок взаємодії правоохоронних органів з державними виконавцями щодо тимчасового обмеження боржника у праві:

- керування ТЗ;

- користування вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 березня 2018 року (Скоро у виконавчому провадженні запрацює система автоматизованого арешта коштів боржників)

26 лютого 2018 року (Виконавче провадження від рішення суду до виконання останнього)

25 січня 2018 року (Порядок розгляду звернень та особистий прийом громадян в Нацполіції)

03 липня 2017 року (Міністерством юстиції визначений порядок ведення діловодства та архіву приватними виконавцями)

28 грудня 2016 року (Розпочато прийом документів на 2017 рік для проходження навчальних курсів за професійною програмою для осіб, які мають намір займатися приватною виконавчою діяльністю.)

24 листопада 2016 року (щодо вимог до офісу приватного виконавця)

05 жовтня 2016 року (щодо нового законодавства стосовно виконавчого провадження)

06 липня 2016 року (щодо виконання судових рішень, які тепер здійснюватимуть приватні виконавці )