"Прописка" на дачі: як зареєструвати місце проживання в садовому товаристві
Останнім часом все більше українців бажають купити землю під будівництво заміського будинка, або придбати готовий дачний будинок в садовому товаристві для постійного проживання. Але, коли будинок придбано або збудовано, виникає питання - як оформити реєстрацію місця проживання? Це потрібно, аби уникнути труднощів з отриманням пенсій, допомог та інших соцвиплат за місцем їх фактичного проживання, оформленням дітей до школи, отриманням безкоштовної медичної допомоги, кредиту, голосуванням на виборах. Виникають проблеми і у молоді при отриманні паспорта, постановці на військовий облік.
З вересня 2014 року на підставі Закону N 1673-VII від 02.09.2014 року, громадянам України дозволили реєструвати місце проживання в дачних і садових будинках, але при одній умові - їх треба перевести у жилі. Чи стосується це будь-якої дачі, і як це зробити? В Законі N 1673 було зазначено, що порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, визначається Кабінетом Міністрів України.
Цей Порядок був затверджений Постановою Кабміна N 321 від 29.04.2015 року. В пункті 2 цього Порядку зазначено, що переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.
Власник (або уповноважена ним особа) подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради наступні документи:
- заяву встановленого зразка;
- копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчену в установленому порядку;
- письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;
- звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.
В звіті робиться висновок про результати технічного огляду будинку, чи відповідає він основним вимогам до жилого будинку, а саме:
- відповідність вимогам пункту 2.9 ДБН В.2.2-15 "Житлові будинки. Основні положення" у частині висоти житлових приміщень (не менш як 2,5 метра);
- відсутність деформацій, що можуть призвести до втрати несучої здатності конструкцій та руйнування будинку;
- наявність діючої системи опалення для забезпечення експлуатації будинку протягом року відповідно до ДБН В.2.5-67 "Опалення, вентиляція та кондиціонування";
- відповідність вимогам пункту 3.37 ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" у частині дотримання санітарних та протипожежних розривів;
- відповідність вимогам ДБН В.2.2-15:2015 "Житлові будинки. Основні положення".
Остаточне рішення про переведення садових і дачних будинків у жилі приймається органом місцевого самоврядування, протягом місяця з дня надходження заяви та доданих до неї документів. Потім, у триденний строк з дня прийняття рішення, орган місцевого самоврядування видає або надсилає власникові рекомендованим листом рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (або рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами).
Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.
У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи, зазначені у пункті 3 цього Порядку, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.
__________________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
06 вересня 2017 року (Нововведення у Правилах реєстрації місця проживання щодо статистичного обліку)