Важливi питання  
14.03.2018 

Торгівля алкоголем 2018

Почнемо з того, що відносно обмеження вживання спиртного в громадських місцях, вікових обмежень на продаж алкоголю, і нічної торгівлі алкоголем нічого не змінилося. На користь цих обмежень висловлюються правоохоронні органи, статистика підтверджує зниження рівня злочинності.

Нагадаємо, обмеження на придбання і споживання спиртних напоїв залишається на колишньому рівні - 18 років. Як і раніше забороняється вживання алкоголю в публічних місцях, громадському транспорті, територіях спортивних, лікувальних, освітніх установ. Також продовжує діяти заборона на продаж спиртного після 22-ї години.

Дуже цікаве питання - як продавати алкоголь з доставкою на адресу покупця, адже ця послуга користується все більшим попитом.

По-перше, продавати алкоголь он-лайн мають право тільки спеціалізовані господарські одиниці, а саме:

- спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові;

- спеціалізовані відділи (секції) підприємств з универсальним асортиментом продовольчих товарів;

- заклади ресторанного господарства (п.2 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями).

Згідно ст. 15 Закону N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Тобто, при продажу алкогольних напоїв суб'єкт господарювання, який здійснює розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі (в тому числі із застосуванням платіжних карток), повинен використовувати РРО. І якщо алкоголь вам доставив додому кур'єр, він повинен видати розрахунковий документ (чек) в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому даний чек повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на господарську одиницю, через яку здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями на підставі відповідної ліцензії.

Отже, віртуальна торгівля алкоголем без ліцензії через он-лайн сервіси поза законом.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 серпня 2017 року (У Раді планують прийняти законопроект, за яким енергетичні напої оподатковуватимуть акцизним податком)

22 січня 2018 року (Штрафи за порушення правил торгівлі і споживання алкоголю будуть підвищені)