Важливi питання  
02.03.2018 №3 

За даними НБУ облікова ставка підвищена до 17% річних

Своїм рішенням від 01.03.2018 р. N 133-рш "Про розмір облікової ставки" Правління Національного банку України здійснило підвищення облікової ставки до 17% річних. Така ставка діє від сьогодні - з 02.03.2018 р.

Нагадаємо, що востаннє облікову ставку НБУ підвищував 26.01.2018 і вона склала 16% річних.

Проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики з жовтня минулого року протидіяло зростанню інфляційного тиску. Як і очікувалося, підвищення облікової ставки стимулювало зростання процентних ставок за операціями банків та збільшення привабливості гривневих фінансових інструментів. Це, зокрема, сприяло активному притоку іноземного капіталу у державні цінні папери в національній валюті. Варто зазначити, що потоки короткострокового капіталу можуть за певних умов бути досить волатильними і створювати ризики для зовнішньої стійкості економіки. Однак наразі Національний банк оцінює такі ризики як низькі.

Одночасно із цим - інфляційні ризики, про які повідомляв Національний банк України ще у січні при ухваленні попереднього рішення щодо облікової ставки, все ще залишаються актуальними. Такими є:

- висока вразливість економіки України у зв’язку з тим, що продовжує відтерміновуватися отримання чергового траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.;

- підвищені інфляційні очікування економічних агентів;

- суттєві темпи зростання споживчого попиту.

Таким чином, з огляду на необхідність вирівнення впливу перелічених ризиків та стримання інфляційного тиску, НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 17% річних.

При подальшому посиленні фундаментальних інфляційних ризиків, НБУ може продовжити підвищення облікової ставки. Наступне рішення щодо облікової ставки у квітні 2018 року буде прийматися з урахування нових макроекономічних прогнозів, зокрема щодо інфляції.

Для інформації: наступне засідання Правління НБУ щодо монетарної політики відбудеться 12.04.2018 р. у відповідності до затвердженого та оприлюдненого графіка.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 лютого 2018 року (Інформація про боржників буде збиратися НБУ та надаватись банкам)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

31 жовтня 2017 року (Діють нові заборони встановлені НБУ для банків країни)

15 вересня 2017 року (Національний банк України нагадав, про обов'язки банків щодо здійснення безперешкодного обміну зношених банкнот гривні)

03 серпня 2017 року (Змінений порядок розрахунку та міжбанківського переказу коштів)

24 липня 2017 року (Національний банк України нагадав про необов'язковість печатки на будь-якому з документів)

13 квітня 2017 року (Випадки, за яких працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб'єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках.)

29 червня 2016 року (щодо внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів)