Актуальні новини  
22.02.2018 №3 

Реалізація прав на розстрочення податкових зобов’язань

Як всім відомо, податкове зобов'язання - це обов'язок платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені податковим законодавством України.

Виникає податкове зобов’язання, змінюється та припиняється при наявності підстав за діючим податковим законодавством. Загальними підставами виникнення є наявність у платника податків об’єкта податку та сплив податкового періоду, по закінченні якого сума податку має бути обчислена та сплачена.

Якщо платники податків отримували у 2017 році доходи у вигляді прощенної (анульованої) кредитором суми боргу за кредити, отримані на придбання житла (іпотечні кредити), то вони мають право на розстрочення податкових зобов’язань за такими доходами.

Для реалізації права про яке йдеться мова, за п.п. "д" п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України - платник податку обов’язково разом із декларацією подає до контролюючого органу письмову заяву довільної форми, що має містити:

- фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (іпотечного кредиту), підтверджену відповідними документами кредитора;

- коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання;

- розрахунок сум розстрочення таких зобов’язань з визначенням строків та сум, які підлягають погашенню.

Розстроченню підлягає податкове зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору терміном до 3 років.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 лютого 2018 року (Підстави для відмови у прийнятті податкової звітності)

26 січня 2018 року (Як переселенцям подавати декларацію про майновий стан і доходи?!)

19 січня 2018 року (До уваги вчительського складу! Доходи від репетиторства потрібно задекларувати.)

19 січня 2018 року (Заповнюємо податкову декларацію з плати за землю 2018)

16 січня 2018 року (Cтроки для подання декларації про майновий стан і доходи)

25 липня 2017 року (Оновлена форма довідки про подану декларацію про майновий стан та доходи)