Актуальні новини  
16.02.2018 №2 

Осіб, що виготовлюють або використовують пристрої для блокування роботи лічильників - будуть карати!

Наразі у Верховній Раді України зареєстрований законопроект під N 3819, за яким пропонується Кримінальний кодекс доповнити новою статтею 188-2 "Виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії".

У відповідності до вказаного законопроекту, планується:

1. Виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії - карати штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років;

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища - карати штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі до 5 років;

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони причинили майнову шкоду у великому розмірі, або спричинили небезпеку для життя чи здоров’я людей - карати штрафом від десяти до сорока тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі до п’яти років.

Звертаємо увагу! Майнова шкода вважається заподіяною у великих розмірах, якщо вона у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

В свою чергу, майнова шкода вважається заподіяною в особливо великих розмірах, якщо вона у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Основною метою при розробці даного нормативно-правового акту є запобігання шахрайства та масового розповсюдження електроприладів, що являють собою джерела потужного електромагнітного випромінювання. За виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергій буде посилена кримінальна відповідальність, яку нестимуть порушники.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 лютого 2018 року (Детальніше про нововведення Закону України "Про житлово-комунальні послуги")

05 лютого 2018 року (Що робити, якщо ви заборгували за комунальні послуги?)

17 січня 2018 року (Нагадаємо, що встановлення лічильників комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води став обов'язковим!)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

07 грудня 2017 року (Підписаний Закон про житлово-комунальні послуги)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

29 серпня 2016 року (щодо отримання дозволу ОСББ на експлуатацію ліфтів)