Актуальні новини  
16.02.2018 №3 

Щодо обов'язкового встановлення платіжних терміналів

На початку 2018 року, на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, було оприлюднено проект Постанови КМУ "Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)". 
Які новації слід очікувати від цього нормативного акту?

Основна з них - зобов'язати встановити платіжні термінали всіх суб'єктів господарювання, в тому числі платників єдиного податку.

Мінекономіки, а саме воно є розробником вказаної Постанови, пропонує зобов'язати всіх без винятку суб'єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

до 1 липня 2018 р. - суб’єкти господарювання - платники податку на загальній системі оподаткування, а також суб’єкти господарювання - платники єдиного податку четвертої групи;

до 1 січня 2019 р. - суб’єкти господарювання - платники єдиного податку другої і третьої груп з торговельною площею понад 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста;

до 1 липня 2019 р. - суб’єкти господарювання - платники єдиного податку другої і третьої груп з торговельною площею до 20 кв. метрів, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що мають статус міста, та суб’єкти господарювання - платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах, що не мають статусу міста;

до 1 січня 2020 р. - суб’єкти господарювання - платники єдиного податку першої групи.

Це означає, що впродовж двох років всі суб’єкти господарювання, включаючи навіть таких, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на ринках сіл, селищ та селищ міського типу, будуть зобов’язані застосовувати платіжні пристрої та/або сервіси.

Контролювати процес встановлення платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

Наразі підприємці незадоволені таким рішенням Кабміну, тому що багатьом з них складно буде забезпечити технічні умови для підключення платіжних терміналів. У тих підприємців, які ведуть свою діяльність на ринках, здебільшого відсутня електроенергія і опалення, а платіжні пристрої чутливі до перепадів напруги і температури в приміщенні.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 серпня 2017 року (У Раді планують прийняти законопроект, за яким енергетичні напої оподатковуватимуть акцизним податком)