Важливi питання  
05.02.2018 №4 

Безвізовий в'їзд українців до країн Шенгену

У своїй новині за 02 лютого 2018 року (Країни, до яких можуть подорожувати українці у 2018 році БЕЗ ВІЗ) ми обговорили питання, куди можна поїхати українцям без оформлення візи у 2018-му році, та пройшлись детально по списках таких країн.

Сьогодні, у продовження теми безвізу, розберемо, хто може подорожувати без візи саме у країни шенген-зони.

Нагадаємо, що у 2017 році для українців почав діяти безвізовий режим з країнами ЄС. Підставою для цього стала Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (Угоду ратифіковано Законом N 1678-VII від 16.09.2014).

У Європейському Союзі (далі - ЄС) діє "Шенгенський прикордонний кодекс" (Schengen border code). В зазначеному кодексі передбачені всі питання стосовно необхідних документів та правил перетину кордону для іноземців.

Таким чином, в’їхати до країн ЄС можуть ті громадяни, які:

- Мають документ для перетину кордону (для нас - це український біометричний паспорт);

- Можуть пояснити мету поїздки та умови перебування в країні ЄС;

- Можуть доказати фінансову платоспроможність для перебування в ЄС і повернення в Україну (кожна країна встановлює свою мінімальну суму для перетину кордону);

- Не перебувають у списку осіб, котрим заборонений в’їзд в ЄС (депортовані із забороною в’їзду, засуджені, злочинці);

- Не є загрозою для громадського порядку, міжнародних відносин.

Головною відмінністю -до та -після впровадження безвізового режиму - є наявність паспорту новішого зразка (біометричного) із вбудованим чипом з інформацією про вас та відбитками пальців.

Тепер, пройдемось по списку необхідних документів (в залежності від мети поїздки).

Звертаємо увагу, що метою поїздки НЕ може бути навчання чи робота. Так як в такому випадку перебування закордоном триватиме більше 90 днів, і вам потрібно оформими візу (робочу/навчальну).

При подорожуванні, на кордоні можуть спитати про:

- Бронювання проживання чи неофіційне запрошення, якщо зупиняєтесь в друзів

- Маршрут чи план поїздки

- Наявність квитків (всередині країн ЄС та зворотні квитки в Україну. Це не поширюється на подорожуючих автомобілем)

Якщо метою поїздки (перетину кордону) є бізнес (відрядження, конференції), у вас повинне бути запрошення на зустріч/квитки на конференцію чи інший документ, що підтверджує ділові чи торговельні відносини.

НЕ варто брати з собою для перетину кордону будинкову книгу, трудову книгу, довідку з воєнкомату чи роботи, виписки з банку про рух коштів на рахунку. Вказані документи вам точно НЕ знадобляться!

Достатньо правдиво обґрунтовувати свою мету й умови поїздки, та мати готівку чи банківську картку. А якщо на кордоні вимагають докази наявних на картці грошей - можна показати смс від банку чи стан рахунку в інтернет-банкінгу.

Хоч наявність страховки не є обов'язковим, всеж таки радимо не піддавати себе ризику та застрахуватись.

В разі, якщо у вас немає підтвердження броні, чи ви зупиняєтесь у родичів, або по каучсерфінгу чи кемпінгу - треба так і повідомити. А у випадку подорожі автостопом - надайте маршрут/план.

Після перетину кордону, ви НЕ можете перебувати в Шенгенській зоні більше 90 днів (на кожні 180 днів).

Коли у вашому паспорті є шенгенська віза то ви можете продовжувати по ній і для вас нічого не змінюється.

Якщо у вас паспотр ще старого зразка - ви відкриваєте візу для проходження кордону. Візові центри працюватимуть у такому саме режимі, як і раніше.

Угода, про яку повідомлялось у абзаці третьому даної новини, надає право відвідувати більш ніж тридцять країн ЄС. Це всі країни-члени ЄС, крім Великої Британії та Ірландії. Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн теж входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС. Безвіз також поширюється на Болгарію, Румунію, Хорватію та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, але є членами ЄС.

До цього списку також входять острови навколо Європи (від Гренландії до Канарських) (від Кіпру до Фарерських) - вони є автономіями європейських держав. Безвізовий режим також стосується Андорри, Монако, Ватикана і Сан-Марино.

При підрахунку вийшло 34 країни: Австрія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Ватикан, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 лютого 2018 року (Країни, до яких можуть подорожувати українці у 2018 році БЕЗ ВІЗ)

10 жовтня 2017 року (До уваги мандрівників! Що дозволено та не дозволено ввозити в Україну туристу?!)

15 лютого 2017 року (Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.)

18 липня 2017 року (Екологічну норму "ЄВРО-6", яка планувалася до застосування при ввезенні з-за кордону транспортних засобів, перенесено на два роки.)