Режим рибальства у дніпровських водосховищах у 2018 році
Від початку 2018-го діють затверджені наказом аграрної політики та продовольства України від 29.12.2017 N 710:
- Режим рибальства в басейні Азовського моря у 2018 році;
- Режим рибальства в басейні Чорного моря у 2018 році;
- Режим рибальства у дніпровських водосховищах у 2018 році.
Зазначений наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 р. за N 49/31501.
Враховуючи той факт, що теріторіально найближчим режимом є Режим рибальства саме у дніпровських водосховищах - розберемо детально саме його.
Зазначений абзацем раніше Режим розроблений у відповідності до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" та Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 992 (далі за текстом - Порядок).
Промисел у дніпровських водосховищах у 2018 році здійснюється відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18 березня 1999 року N 33 (за текстом - Правила рибальства) та вказаного Режиму.
Першу та останню дати періодів промислу (строки початку й закінчення) встановлено Правилами рибальства та безпосередньо Режимом, про який йдеться мова.
Режим рибальства у дніпровських водосховищах у 2018 році визначає: дозволену довжину промислових знарядь добування-вилову (сіток, пасток тощо); заборонені промислові операції; перелік водосховищ із зазначенням періодів, на яких дозволяється здійснення промислу; допустимі норми рибного вилову; контрольні заходи за навантаженням біоресурсів (водойомів); допустимі плавзасоби на яких дозволено здійснювати вилов; документообіг з приводу перелічених питань.
В свою чергу промислове рибальство в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", згідно з режимами цих територій та об'єктів, що визначені у положеннях про них та в проектах організації територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Наукові лови у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюються відповідно до наукових програм науково-дослідних (наукових) установ, розглянутих і схвалених Міністерством екології та природних ресурсів України, погоджених відповідними спеціальними адміністраціями територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Користувачі водних біоресурсів повинні бути ознайомлені з режимом територій та об'єктів природно-заповідного фонду та особливими умовами використання водних біоресурсів.