Актуальні новини  
23.01.2018 №2 

Про відомості, які зберігаються 75 років.

Як визначено Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг", а саме, статтею 13 розділу І вказаного Закону - термін зберігання електронних документів на електронних носіях інформації має бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Одночасно із зазначеним, статтею 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що на власника або уповноважений орган (посадову особу), який здійснює керування підприємством, організацією у відповідності до діючого законодавства та статутної документації, покладено відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів усіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менше трьох років.

Відповідний Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. N 578/5.

За статтею 678 пункту 7.1 глави 7 розділу І вказаного абзацем раніше Переліку N 578/5 - строк зберігання відомостей про застраховану особу, що підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, починаючи з 2011 р., Звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованих страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (персоніфікований облік) становить 75 років.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 квітня 2017 року (Знищення документів із закінченим терміном зберігання)

27 лютого 2017 року (Терміни, що передбачені для зберігання документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (враховуючи випадки, коли перевірка контролюючим органом не проводилась більше 1095 днів)

17 жовтня 2016 року (щодо зобов'язання платника податку зберігати документи, визначені законодавством)