Актуальні новини  
19.01.2018 №3 

До уваги вчительського складу! Доходи від репетиторства потрібно задекларувати.

На початку розглянемо, що таке "репетиторські послуги"? Це підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.

Податківці наголосили, що у цьому році, вчителі та викладачі, що минулого року надавали репетиторські послуги, хоч і не були зареєстровані як фізичні особи - підприємці, повинні в обов'язковому порядку включити суму таких доходів до загальногорічного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи.

За підпунктом 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України "дохід з джерелом їх походження з України" - це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами (у тому числі) від будь-яких видів діяльності на території України.

Задекларувати дохід, про який йдеться мова в абзаці першому даної новини, слід до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації декларанта.

До відома репетиторів, доходи від надання репетиторських послуг, у відповідності до пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Додатково, із вказаних доходів, справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Також, податківці закликають громадян, які надають послуги з репетиторства, висловити свою громадянську позицію - подати вчасно декларацію та сплатити податки.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 січня 2018 року (Cтроки для подання декларації про майновий стан і доходи)

02 січня 2018 року (Як прийняти на роботу студента денної форми навчання)

26 грудня 2017 року (Як отримати податкову знижку на навчання)

10 листопада 2017 року (Урядом підвищені стипендії для студентів)

05 жовтня 2017 року (До уваги студентів та їх батьків! Удосконалений порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів.)

25 липня 2017 року (Оновлена форма довідки про подану декларацію про майновий стан та доходи)

04 січня 2017 року (КМУ вдосконалений порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів)