Що робити, якщо вас затримали?!
У відповідності до частини 5 статті 29 Конституції України, вимагайте негайно повідомити родичів про ваше затримання, вкажіть кого саме та їхні контактні дані. За Законом України "Про Національну поліцію України" та Кримінальним процесуальним кодексом України, органи поліції зобов’язані повідомити про затримання людини його родичів. Цих вимог буває не дотримуються.
На підставі зазначеного, у момент затримання поліцією постарайтеся повідомити кому-небудь з оточення свої дані, тоді збільшуються шанси на те, що ваші рідні і близькі зможуть вас знайти. Звісно, за наявності мобільного телефону (якщо його не відібрали у момент затримання), необхідно негайно подзвонити вашим знайомим чи родичам і повідомити про те, що сталося, оскільки при доставлені у відділення телефон відберуть.
Вам особисто мають вручити протокол про затримання, що має містити точний час затримання. Це той час, коли вас фізично зупинили, а не коли привезли до відділка.
В разі, коли після затримання поліцією і доставлення у відділення вам запропонують розписатися в журналі відвідувачів і затриманих, необхідно простежити правильну вказівку затримання, час фактичного затримання і, обов’язково відмітити, що ви є саме затриманими, а не відвідувачем.
Ні в якому разі не відмовляйтеся і вимагайте адвоката. Навіть якщо у вас немає свого, згідно з Законом України "Про безоплатну правову допомогу" поліція зобов’язана запросити такого адвоката. Якщо ви заявите про бажання залучити його, у вас буде як мінімум час для обдумування свого становища, оскільки до появи адвоката маєте повне право не відповідати ні на які питання і нічого не підписувати.
Звертаємо увагу на підпис документів! Коли після затримання поліцією від вас наполегливо вимагають підписати документ під загрозою застосування насильства, то як мінімум уважно і не кваплячись вивчіть документ. Це може бути протокол затримання, протокол про адміністративне правопорушення, пам’ятка про права, протокол огляду, вилучення, протокол допиту, пояснення. Ні в якому разі не можна залишати незаповнені графи! Крім того, дуже важливо підписувати з зауваженнями ті місця, які не відповідають дійсності або залишають можливість для двоякого розуміння.
________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД: