Актуальні новини  
06.11.2017 №2 

Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування

Наразі Урядом підготовлений і поданий на розгляд у Верховну Раду України законопроект за порядковим номером 7118.

Як зазначено у доповідній записці до вказаного проекту, останній розроблений з метою розблокування теми передачі права розпорядження державними землями за межами населених пунктів в органи місцевого самоврядування.

Основною позицією законопроекту є зміни статті 12 Земельного кодексу України, якими надається право органам місцевого самоврядування розпоряджатися державними землями.

Стаття 12 Земельного кодексу України доповнюється такими пунктами:

- "а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;

- б) передача земельних ділянок державної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

- в) надання земельних ділянок у користування із земель державної власності в межах, визначених цим Кодексом ".

Таким чином, безкоштовна передача державних земель у приватну власність перейде від органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування територіальних громад.

Корупційний тиск з метою отримати безкоштовно останній матеріальний ресурс - землю - переміститься від органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування. Якщо до прийняття таких змін в Україні всіх органів Госгеокадастра, що мають повноваження щодо виділення земельних ділянок, було менше 500 на всю країну, то після впровадження нового закону їх вже буде багато тисяч.

За попередніми розрахунками швидкість роздачі державних земель зросте в десятки або сотні разів! Виникає питання, такі зміни підут на користь або у шкоду державі? Та чи зможуть отримати землю "прості смертні"?

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

18 липня 2017 року (Визначений механізм доступу державних реєстраторів прав на нерухомість та користування останніми відомостями Держземкадастру)

01 лютого 2017 року (Підприємствам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативно грошову оцінку земельних ділянок)

31 жовтня 2016 року (щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель)