Актуальні новини  
01.11.2017 №2 

Позовна давність після виникнення моменту ДТП у судовій практиці

Верховний Суд України надав деякі роз'яснення стосовно особливостей початку перебігу позовної давності за вимогами, що випливають після скоєння ДТП.

За практикою, спори про відшкодування шкоди, що випливають з скоєння ДТП, це одна з найпоширеніших категорій спорів, які розглядаються судами. Зазвичай, свої вимоги постраждалі від наслідків ДТП направляють або до безпосереднього заподіювача шкоди, або в страхову компанію, яка є страховиком громадянської відповідальності заподіювача шкоди.

В ході вирішення таких суперечок однією з помітних правових проблем є безпосередньо визначення моменту, з якого починається перебіг позовної давності за вимогами потерпілого.

Звертаємо увагу практикуючих юристів по даним питанням, що допомогою по даному питанню останнім у вирішенні цієї правової проблеми покликані правові висновки Верховного Суду України щодо застосування статті 261 Цивільного кодексу України в суперечках, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної в результаті ДТП. Основні такі висновки викладені в постановах Верховного Суду України від 29 червня 2016 (справа N 6-192цс16) і від 11 жовтня 2017 (справа N 6-1365цс17).

Вказані зводяться до такого, що при визначенні моменту, з якого починається перебіг позовної давності, слід виходити з особливостей спірних правовідносин в кожній конкретній справі.

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 липня 2016 року (щодо правової позиції ВСУ щодо стягнення страхового відшкодування в порядку регресу (ДТП))