Наслідки та покарання за несвоєчасну виплату заробітної плати
Ще у своєму листі від 21.08.2017 N 8692/3/4.3-ДП-17 Державна служба України з питань праці повідомила, що абзацем 3 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України (далі за текстом - КЗпП) передбачено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Так, у відповідності до абзацу 8 частини 2 статті 265 КЗпП - при порушенні строків виплати працівникам заробітної плати чи інших виплат, передбачених законодавством про працю, терміном менше одного місяця, застосовується відповідальність, що передбачена зазначеною на початку речення нормою.
У той самий час - не передбачено застосування відповідальності у вигляду штрафу за кожного працівника, відносно якого виявлено порушення. Про це йдеться у абзаці 3 та 8 частини 2 статті 265 КЗпП.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
23 жовтня 2017 року (Деякі нюанси забезпечення рівня мінімальної заробітної плати працівникам)
19 липня 2017 року (Приведення у відповідність заробітку працівника при підвищенні окладів)
27 лютого 2017 року (Перелік виплат, які не враховуються під час обчислення заробітної плати)
14 листопада 2016 року (щодо деяких нюансів обчислення середнього заробітку)