Актуальні новини  
17.07.2017 

Підтвердження оплати за рахунок бюджетних коштів

У своєму листі 05.07.2017 N 1003/6/99-99-15-03-02-15/ІПК Державна фіскальна служба надала деякі роз'яснення за темою, що зазначена у назві даної новини та повідомила, що підтвердженням оплати товарів/послуг, які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є умова договору на поставку товарів/послуг, за якою товари/послуги оплачують з відповідного рахунка Держказначейства.

В разі, коли товари/послуги постачають з оплатою за рахунок бюджетних коштів, датою виникнення податкових зобов’язань є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, у т. ч. зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом. Про це йдеться мова у пункті 187.7 статті 187 Податкового кодексу України.

За пунктом 187.7 статті 187 - Податковий кодекс України визначає особливий порядок виникнення податкових зобов’язань, але не визначає, що на операції, оплачені бюджетними коштами, поширюється касовий метод. Тому дату виникнення права на податковий кредит за операціями з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначають за правилом "першої події" відповідно до пункту 198.2 ПКУ.

Відповідним підтвердженням того, що товари/послуги оплачують за рахунок бюджетних коштів, є умова договору на поставку товарів/послуг, за якою товари/послуги оплачують з відповідного рахунка Держказначейства.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 лютого 2017 року (Деякі нюанси перерахування міжбюджетних трансфертів з бюджету)

25 жовтня 2016 року (щодо змін до Порядку заповнення документів у разі сплати бюджетних платежів)