Актуальні новини  
17.07.2017 №2 

Оплата лікарняних в разі, коли працівник захворів знов

Фонд соціального захисту населення з тимчасової втрати працездатності України у своєму листі від 07.06.2016 р. N 5.2-32-924 звернув увагу на те, що листок непрацездатності може бути продовжений у зв’язку з лікуванням в одному чи декількох закладах охорони здоров’я до відновлення працездатності, що підтверджується закриттям листка непрацездатності - "стати до роботи".

У випадку, коли особа стала непрацездатною по причині того самого захворювання, травми до виходу на роботу чи відпрацювала неповний робочий день, випадок тимчасової непрацездатності не переривається. У разі виникнення іншого захворювання, травми, відпустки у зв’язку з вагітністю випадок тимчасової непрацездатності вважається новим.

Якщо в застрахованої особи страхові випадки розпочинаються з дня видачі листка непрацездатності (установлення тимчасової непрацездатності), тобто перший день непрацездатності по іншому захворюванню, який збігся з останнім днем хвороби за попереднім захворюванням, то це є початком нового страхового випадку.

На підставі вищевикладеного та зважаючи, що допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати заробітної плати й подвійного надання такої допомоги за один і той же період не передбачено, то допомога по тимчасовій непрацездатності повинна надаватися з першого дня страхового випадку. Тобто за другим страховим випадком, у разі хвороби працівника, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а із шостого - за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 травня 2017 року (Якщо працівник вийшов хоча б на один день з лікарняного - це перериває відлік 4-місячного терміну хвороби як підстави для звільнення)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

03 березня 2017 року (Лікарняні по догляду за хворими дітьми. Строки та індивідуальні випадки.)

17 січня 2017 року (До уваги страхувальників! До 20.01.2017р. необхідно подати звітність за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (по лікарняним) та витратами, зумовленими похованням за 2016 рік.)

06 грудня 2016 року (Звільнення працівника під час відпустки чи лікарняного за згодою сторін. Чи можливе?)

05 грудня 2016 року (Листок непрацездатності (лікарняний), як документ фінансової звітності. Його правильне заповнення.)

20 липня 2016 року (щодо виплати лікарняних особі, що працює неповний робочий час)