Актуальні новини  
13.07.2017 

Літній період триває, тому сьогодні про організацію оздоровлення та відпочинку дітей.

Нещодавно, 09.07.2017 р. набув чинності Закон України від 06.06.2017 N 2081-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів".

У відповідності до останнього керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до 1 липня 2018 року зобов'язані подати відомості щодо використовуваних майнових об'єктів в центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.

Зазначені вище відомості внесуть до спеціального державного реєстру майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Реєстр є електронною базою даних про об'єкти права власності (працюючих і непрацюючих), призначених для оздоровлення та відпочинку дітей, незалежно від форми власності та підпорядкування.

Даний реєстр створюється для запобігання ліквідації, передачі в заставу, перепрофілюванню, використанню не за призначенням таких об'єктів, а також з метою забезпечення доступності та відкритості інформації про дитячі табори і послуги, які вони надають.

Законом передбачено, що за неподання або подання не в повному обсязі відомостей на керівника установи буде накладено штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державні адміністрації щорічно затверджують склад регіональної мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, забезпечують доступність і відкритість інформації про такі органії та їхні послуги. Реорганізація або ліквідація державних і комунальних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку допускається виключно за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. Майно установи не може бути об'єктом звернення стягнення за борговими зобов'язаннями і не може передаватися в заставу.

Крім того, встановлена нормами відповідальність керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за якість послуг, що надаються і за збереження життя дітей.

Додатково розширений перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок держбюджету та інших джерел. Тепер безкоштовно оздоровлюватися зможуть діти, які потребують особливих умов для оздоровлення, соціальної уваги та підтримки.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 липня 2017 року (Відтепер більше дітей зможуть отримати оздоровлення за державний рахунок)

20 червня 2017 року (Деякі нюанси надання додаткових (соціальних) відпусток працівникам, які мають дітей)

30 листопада 2016 року (Як та де відображати грошові кошти, що спрямовуються на придбання дитячих новорічних подарунків для дітей та чи оподатковуються?!)

24 листопада 2016 року (щодо соціальної підтримки дітей та сімей на районному або місцевому рівні)

22 липня 2016 року (щодо права батька двох дітей, які проживають з матір'ю на соцпільгу)