Актуальні новини  
19.06.2017 

Президентом підписаний Закон, який скасовує "Закон Савченко"

Як і зазначено у назві новини, Президентом України П. Порошенко підписаний Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення" N 2046-VIII.

Основним направленням вказаного законодавчого акту - є поліпшення стану забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки від злочинних посягань.

В підписаному Законі в новій редакції викладена частина п'ята статті 72 "Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення" Кримінального кодексу України, у відповідності до якої - попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті.

За Законом, при призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

Згадаємо, що Закон, про який йдеться мова, прийнятий Верховною Радою України 18.05.2017 р.

Документ скасовує так званий "Закон Савченко" - "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання" N 838-VIII, що діяв з 24.12.2015 р. та передбачав, що кожен день попереднього ув'язнення повинен бути зарахований як два дні основного покарання.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 грудня 2016 року (Які покарання можуть бути застосовані до працівника за порушення трудової дисципліни?!)