Актуальні новини  
24.05.2017 

Парламентом запроваджені нові україномовні квоти для телерадіоорганізацій. Тепер замість щоденних квот запроваджені щотижневі.

До законів "Про телебачення і радіомовлення", "Про культуру" та "Про засади державної мовної політики". Відповідний Законопроект N 5313 підтримали 269 народних депутатів.

Вказаний Закон визначає часткове співвідношення мовлення державною мовою для телерадіоорганізацій та доповнює категорійний апарат базового закону визначеннями "ведучий (диктор) передачі", "музичний кліп", "новини" тощо.

У відповідності до ухваленого Закону, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної та регіональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.

Нагадаємо, що в першому читанні даним законопроектом пропонувалися щоденні квоти на українську мову.

За невиконання мовних квот у законі передбачений штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

За Законом, радянські фільми не будуть дублюватися, але їх обов'язково супроводжувати титрами.

Законом визначено, що передача вважається виконаною державною мовою якщо: "а) всі виступи (репліки) дикторів (ведучих) передачі виконані українською мовою; та б) виступи усіх учасників (гостей) передачі не державною мовою синхронно озвучуються українською мовою".

Тагож, згадаємо, що у листопаді 2016 року вступили в силу мовні квоти на радіо. Закон зобов'язує радіостанції транслювати державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень протягом доби, в тому числі не менш 35% від обсягу пісень у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00. При цьому на радіостанціях, де частка пісень на офіційних мовах Європейського Союзу становить не менше 60% від загального обсягу, обов'язкова квота українських пісень знижується до 25%.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 липня 2016 року (щодо встановленя квоти на українські пісні в ефірі наших телерадіокомпаній)