Актуальні новини  
13.05.2017 

Земельний податок у рік придбання фізичною особою земельної ділянки

Податковим кодексом України, а насамперед пунктом 286.1 статті 286 передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця за звітним, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки, Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва - подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 286.5 статті 286 ПКУ визначено, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, що визначений статтею 58 ПКУ.

У випадку переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув права власності.

Коли відбувається перехід права власності на земельну ділянку від одного власника - фізичної особи до іншого власника протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За пунктом 287.5 статті 287 ПКУ - податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

На підставі зазначеного, при отриманні від центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин, та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку контролюючий орган здійснює нарахування сум земельного податку починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення-рішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 березня 2017 року (Оновлена форма земельної звітності (Податкова декларація з плати за землю)

01 лютого 2017 року (Підприємствам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативно грошову оцінку земельних ділянок)

30 січня 2016 року (Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами)

20 грудня 2016 року (Орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності)

17 листопада 2016 року (щодо виплати земельного податку в разі придбання земельної ділянки юридичною особою)

31 жовтня 2016 року (щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

18 жовтня 2016 року (щодо фізичних осіб, що звільняються від сплати земельного податку за паї, які передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи)