Актуальні новини  
12.05.2017 №2 

Порядок зняття з обліку в контролюючих органах фізичної особи-підприємця, місцем проживання якої є тимчасово окупована територія або територія проведення АТО

У відповідності до пункту 11.22 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за N 1562/20300 (далі - Порядок) - Фізична особа - підприємець знімається з обліку в контролюючих органах після отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, отриманих в порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Державної фіскальної служби.

Пунктом 1 наказу Міністерства юстиції України від 25.11.2016 N 3359/5 "Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць" визначено, що державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, місцезнаходженням/місцем проживання яких є, зокрема населені пункти, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, здійснюється незалежно від їх місцезнаходження/місця проживання в межах України.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання. Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Відповідний контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Кодексом.

Особа, що перевіряється має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу податкову декларацію.

Пунктом 177.11 статті 177 Кодексу визначено, що фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Процесуально, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії по зняттю з обліку фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах, можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування (підпункт 6 пункту 11.22 розділу ХІ Порядку).

Самозайнята особа - платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску. Це передбачено частиною першою статті 5 Закону України від 08.07.2010 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Процедура зняття з обліку платників єдиного внеску у територіальних органах Державної фіскальної служби України визначена наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 N 1162 "Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положенням про реєстр страхувальників" (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.12.2014 року за N 1553/26330). Зокрема, зняття з обліку платників єдиного внеску фізичних осіб - підприємців здійснюється з урахуванням таких особливостей, встановлених п. 8 Порядку N 1162.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 квітня 2017 року (Плата за землю та податок на нерухомість, що сплачені у період АТО, повертатись не будуть.)

16 січня 2017 року (Покрокова інструкція відносно припинення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (ліквідація підприємця))

18 серпня 2016 року (щодо правомірності працевлаштування переселенця із зони АТО у випадку втрати ним документів)

08 червня 2016 року (щодо заборони певних дій на період проведення АТО)