Актуальні новини  
11.05.2017 

Заповнення реквізиту "Штатна чисельність працівників" звіту з єдиного соціального внеску

Як і зазначається в назві новини, сьогодні обговоримо деякі нюанси відображення реквізиту "Штатна чисельність працівників" звіту з ЄСВ, наприклад, якщо працівник перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю, а на його місце працевлаштована інша особа.

Спочатку згадаємо саме визначення штатної чисельності працівників. Це встановлений на перше число звітного періоду роботодавцем склад працівників (персонал), з якими укладено трудовий договір (контракт) відповідно до затвердженого роботодавцем переліку посад (з урахуванням вакантних), в якому зазначено розмір окладу для конкретної посади.

Питання, пов’язані з обліком штатних працівників, регулюються Інструкцією зі статистики кількості працівників, яка затверджена наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. N 286.

Дія останньої поширюється на всі юрособи, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізосіб - підприємців, які використовують найману працю.

В облікову кількість штатних працівників включаються:

- Всі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше;

- Власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві;

- Штатні працівники, прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин);

- Працівники, які були тимчасово відсутні, зокрема, з таких причин:

- перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами;

- перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку.

На підставі зазначеного вище, при заповненні реквізиту "Штатна чисельність працівників" таблиці 1 додатка 4 звіту з ЄСВ враховуються як працівники, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах, так і інші особи, працевлаштовані на їх місця.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 лютого 2017 року (Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?)

18 липня 2016 року (щодо можливості повернення самостійно сплаченого ЄСВ за попередній період підприємцем, який є пенсіонером або інвалідом)

23 червня 2016 року ( щодо внесення змін до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів)