Важливi питання  
30.03.2017 №2 

Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання.

Так, у відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі за текстом ПКУ), реєстрація платниками податку податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Як передбачено пунктом 120-1.1 ПКУ - за порушення граничного строку, визначеного статтею 201 вказаного Кодексу, для реєстрації податкових накладних в ЄРПН (крім податкових накладних, які не надаються одержувачу (покупцю), складених на постачання товарів / послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою), передбачено застосування штрафних санкцій у відповідних розмірах до платника податку на додану вартість, на якого згідно з вимогами статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок по такій реєстрації.

Також, в своєму листі від 03.03.2017 р. N 709/4/99-99-15-03-02-15 податківці роз'яснили, що за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН або відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН штрафні санкції не застосовуються виключно до податкових накладних, які не надаються одержувачу (покупцю) і складені на постачання товарів / послуг для операцій, які:

- звільнені від оподаткування;

- оподатковуються за нульовою ставкою.

Податкові накладні, які надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів / послуг, звільнених від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН (п. 201.10 ПКУ).

На підставі вищезазначеного, штрафні санкції, визначені у пп. 120-1.1 і 1201.2 ПКУ, не застосовуються за порушення граничного строку реєстрації / відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних:

- які не надаються одержувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів / послуг, звільнених від оподаткування;

- які не надаються одержувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів / послуг, що оподатковуються за нульовою ставкою.

У пункті 198.5 ПКУ також встановлено обов'язок платника податків нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН у строки, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами / послугами, необоротними активами (для товарів / послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми за АТКУ були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари / послуги, необоротні активи, які призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях.

Враховуючи зазначене, в разі порушення платником податків термінів реєстрації / відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ у відповідності з п. 198.5 ПКУ, до такого платника податку застосовуються штрафні санкції, визначені відповідно п. 1201.1 або 1201.2 ПКУ.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 березня 2017 року (1 березня набули чинності нова податкова накладна та декларація з ПДВ)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

01 листопада 2016 року (щодо подачі декларації з ПДВ, якщо господарська діяльність не провадилася)

20 липня 2016 року (щодо накладення штрафу за несвоєчасне подання податкової звітності. А саме, здійснення повторного такого порушення)