Впровадження автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю посилить захист митного кордону
У Державній фіскальній службі України відбулось ІІ засідання Керівної Ради проекту «Впровадження автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю в автомобільному пункті пропуску «Нова Гута – Нові Яриловичі» (IVKO). У заході взяли участь в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, представники Державного митного комітету Республіки Білорусь, Міжнародної організації з міграції та представник Європейського Союзу в Республіці Білорусь.
Підтримка України та Білорусі у підвищенні рівня законної торгівлі, транскордонного співробітництва та загальної безпеки на спільному кордоні – мета цього проекту, що фінансується Європейським Співтовариством у рамках Флагманської Ініціативи Східне партнерство.
За словами Мирослава Продана, впровадження системи відеоконтролю дозволить удосконалити інфраструктуру у пунктах пропуску шляхом створення сучасних технічних систем митного контролю, спрямованих на боротьбу з незаконним переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон між Україною і Білорусь.
«Крім того, забезпечення пунктів пропуску технічним обладнанням та прискорення митних процедур сприятимуть збільшенню пропускної здатності пункту пропуску «Нові-Яриловичі», - підкреслив очільник ДФС.
Учасники зустрічі розглянули результати роботи робочих груп, створених у рамках проекту, реалізація якого фактично розпочалася 15 вересня 2017 року. Зокрема, незалежними експертами, обраними за результатами тендеру, підготовлено Оціночний звіт, який конкретизує технічні вимоги до системи IVKO, висновки і рекомендації щодо закупівлі обладнання, робіт і послуг. Наразі вже розпочато підготовку до тендерних закупівель проектних робіт на будівництво системи відеоконтролю в пункті пропуску «Нові Яриловичі». Крім того, в лютому для ознайомлення з роботою подібних до IVKO систем відеоконтролю здійснено навчальний візит представників ДФС, Державного митного комітету Республіки Білорусь та Міжнародної організації з міграції до Азербайджану.
Під час зустрічі також розглядалися інші перспективи подальшого співробітництва України та Республіки Білорусь у частині реалізації спільних майбутніх проектів з оснащення пунктів пропуску на українсько-білоруському кордоні. Мова може йти про два проекти міжнародної технічної допомоги, які виступають органічними продовженням проектів PRINEX (електронна система обміну попередньою інформацією між митними органами Республіки Білорусь та України) та IVKO. Вони стосуються можливостей розміщення стаціонарної скануючої системи в пункті пропуску «Нова Гута» для спільного використання українськими та білоруськими митними підрозділами та розробки додатку для мобільних пристроїв, що міститиме дані про черги у пунктах пропуску та інформацію для громадян, які перетинають державний кордон. Обидва проекти зараз знаходяться на розгляді в Європейській комісії.
Наступне засідання Керівної Ради проекту IVKO заплановано провести у вересні – на початку жовтня поточного року в м. Мінськ (Республіка Білорусь).
За матеріалами: ДФС України