[16.07.2018]

Про майнові податки за допомогою Інтернету

Інтернет – конференція на тему: «Сплата податку на нерухомість та транспортного податку в 2018 році» відбулася 13 липня 2018 року на інтернет-майданчику - сайті Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва .

На запитання відповідала заступник начальника управління - начальник відділу комунікації із ЗМІ управління організації роботи ГУ ДФС у Харківській області Чуб Яна Михайлівна

Наводимо питання, які надходили під час заходу, та відповіді на них.

1.Які ставки податку за нерухомість встановлено в м. Харкові для громадян, не підприємців?

Ставки податку на нерухомість по місту Харкову встановлені рішенням 11 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.02.2017 року № 542/17 «Про місцеві податки та збори в м.Харків» в розмірі від 0,1% до 1% від мінімальної заробітної плати на 1 січня 2017 року (3200 гривень), в залежності від типу об’єкта нерухомості.

Так, по м.Харкову ставка для квартир та житлових будинків складає 1 % (32 грн.), для нежитлових приміщень в залежності від типу об’єкта. Наприклад: для торгових об’єктів – 1 % (32 грн.), для гаражів – 0,1 % (3,2 грн.), для виробничих приміщень – 0,25 % (8 грн.).

Окремо слід зазначити, що Податковим кодексом передбачена пільга, а саме: для квартир база оподаткування зменшується на 60 кв.метрів, для житлових будинків – на 120 кв.метрів, для різних типів об’єктів – на 180 кв.метрів.

Вказаним рішенням Харківської міської ради встановлено, що ставка податку для квартир незалежно від їх кількості загальною площею до 85 кв. м, складає 0 відсотків.

Зазначені пільги на нежитлову нерухомість не розповсюджуються.

2. Надійшло рішення від податкової щодо сплати податку за будинок, но невірно вказано площу. Що робити в такому випадку? Чи є можливість зробити перерахунок?

Так, згідно статті 266.7.3 Податкового кодексу громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

3. За які автомобілі потрібно платити у 2018 році?

В 2018 році транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.т.е. 1396125 грн..

4. Наша фірма має у власності складське приміщення, яке ми надаємо в оренду іншій фірмі. Чи потрібно нам сплачувати податок на нерухомість за нього?

Відповідно до пп.266.2.2 є) ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. У разі, якщо Ваше підприємство надає в оренду приміщення (у даному випадку не має значення промислове чи ні), податок на нерухомість Ви повинні сплачувати.

5. У минулому році здійснила купівлю квартири, площа якої перевищує 60 кв.м., але досі не отримала від податкової жодних документів щодо сплати податку, що робити?

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності. Для нарахування податку на нерухоме майно громадянам, які на теперішній час ще не отримали податкові повідомлення-рішення на сплату податку, але вони підпадають під оподаткування, необхідно звернутися в інспекцію за містом реєстрації з документами, які підтверджують право власності для проведення звірки та нарахування податку.

6. Якщо у березні мною продано авто, чи потрібно мені сплачувати податок? Чи платить новий власник?

Згідно норм Податкового кодексу у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7. Мешкаю з чоловіком та дитиною в одній квартирі. Податок буде нараховуватись кожному чи на того, на кого оформлено особистий рахунок?

В кожному конкретному випадку необхідно розглядати документи на право власності. Так, відповідно до пп.266.1.2 ПКУ визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку. 

За матеріалами сайта ДФС у Харківській області