Плата за землю для юридичних осіб
Питання 1. Яка нормативна грошова оцінка земельної ділянки використовується при справлянні земельного податку за земельну ділянку, що розташована за межами населеного пункту на якій розміщено базу відпочинку?
Відповідь. При обчисленні земельного податку за земельну ділянку за межами населеного пункту, нормативна грошова оцінка яких не проведена, використовується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області, яка визначається органами Держгеокадастру відповідно по Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 №262.
Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Дніпропетровській області становить 27078,28 за 1га.
Питання 2. За якими ставками справляється земельний податок за земельні ділянки, які розташовані за межами населеного пункту?
Відповідь. Згідно пункту 12.4 статті 12 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування встановлюють ставки місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених цим Кодексом.
Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (стаття 277 Податкового кодексу України).
Питання 3. За який період контролюючий орган або суб’єкт господарювання - землекористувач може нараховувати плату за землю (земельний податок чи орендна плата за землю), якщо не подано податкову декларацію понад 1095 днів?
Відповідь. Грошове зобов’язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України, якщо податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не було подано.
Тобто плата за землю юридичним особам, які не подавали податкову декларацію понад 1095 днів нараховується з періоду, у якому виникло податкове зобов’язання.
Питання 4. До якої установи повинен звернутись платник земельного податку для визначення класифікації земельних ділянок, нормативної грошової оцінки земельних ділянок (частин земельних ділянок), площі земельних ділянок?
Відповідь. З питань щодо визначення класифікації земельних ділянок, нормативної грошової оцінки земельних ділянок (частин земельних ділянок), площі земельних ділянок суб’єкту господарювання необхідно звернутись до відповідного територіального органу Держгеокадастру України.
Питання 5. З липня 2018 року змінено порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, чи зобов’язаний землекористувач або орендар земельної ділянки надавати до податкового органу новий витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки?
Відповідь. Відповідно вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки подається платниками плати за землю при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю), а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Але, слід зазначити, що у разі не визначення вида цільового призначення земельної ділянки (Код КВЦПЗ ) за даними Держгеокадастру, від якого залежить ставка та який необхідний для правильного обчислення розміру податкового зобов’язання з плати за землю, рекомендуємо звернутись до відповідного територіального органу Держгеокадастру України для внесення даних до земельного кадастру, оскільки підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
За матеріалами сайта ДФС у Дніпропетровській області