Змінився порядок отримання рішення про місце проживання дитини в органах опіки та піклування
Відповідно до змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866, встановлено новий порядок підтвердження місця проживання дитини органами опіки та піклування під час вирішення питання її тимчасового виїзду за межі України. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.
За словами заступника Міністра, для того, щоб отримати підтвердження місця проживання дитини той з батьків, з ким дитина проживає, має подати до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:
заяву;
копію паспорта заявника;
копію паспорта дитини (у разі наявності);
довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);
довідку про реєстрацію місця проживання дитини;
копію свідоцтва про народження дитини;
копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);
підтвердження про відправлення рекомендованого листа згідно з вимогами, передбаченими абзацом першим частини п'ятої статті 157 Сімейного кодексу України (у разі наявності);
копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю або тяжко хворої дитини).
«Служба у справах дітей розглядає зазначені документи, відвідує дитину за місцем її проживання, проводить бесіду з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіду з дитиною, яка досягла 14 років. Після цього служба готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України. Відповідне рішення/розпорядження приймається протягом семи робочих днів з дня подання заяви», - зазначила Світлана Глущенко.
Підставами для відмови у затвердженні висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України є:
неподання заявником необхідних документів;
наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.
За словами Світлани Глущенко, у разі, коли протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення/розпорядження його не оскаржено, воно набирає законної сили і його завірена копія видається заявнику для пред'явлення під час перетинання державного кордону України. Таке рішення/розпорядження діє протягом одного року з дня набрання ним законної сили.
За матеріалами сайта Міністерства юстиції України